مناسب ترین زمان برای سرویس کامپیوتر

 

سرویس کامپیوتر و وسایلی که به طور مداوم با آن ها سر و کار داریم اصلا ربطی به مشکل داشتن یا نداشتن آن ها ندارد و بهتر است هر چند وقت یک بار اتفاق بیفتد. این دوره ی تناوبی برای سرویس کامپیوتر، به کارکرد کامپیوتر بستگی زیادی دارد.

 

سرویس کامپیوتر کمک می کند کامپیوتر شما دچار اختلالات عمیق نشود و اگر اختلالی در آن وجود داشته باشد، برطرف شود. اگر حمل کامپیوتر و بردن آن به مراکز خدمات کامپیوتر دشوار است، می توانید از خدمات سرویس کامپیوتر در محل استفاده کنید.

 

مشکلات رایج کامپیوتر ها

از جمله مشکلات رایجی که رایانه ها را به سوی سرویس و تعمیرات کامپیوتر سوق می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

.1هنگ کردن سیستم در حین کار

برای خاموش و برطرف کردن کوتاه مدت مشکل هنگ کردن کامپیوتر، راه حل ریست کردن را به شما پیشنهاد می کنیم؛ اما این کار فقط به خاموش شدن مشکل شما کمک می کند و راهکاری نیست که توسط متخصصان تعمیرات کامپیوتر تایید شود. برای حل این مشکل ابتدا بهتر است از وجود حافظه ی ذخیره سازی در درایو سی کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنید و برای برطرف شدن آن به کارشناسان تعمیر کامپیوتر مراجعه کنید.

 

.2مشکلات سخت افزاری در ران شدن

مشکلات سخت افزاری که باعث اختلال در سیستم عملکرد کامپیوتر می شوند، ریشه های متفاوتی دارند. اختلال در رم و کارت گرافیک نیز می توانند مشکلات سخت افزاری متعددی را برای کامپیوتر ایجاد نمایند که برای رفع اختلالات رم و کارت گرافیک و خدمات کامپیوتر و سخت افزار های آن، باید با مهندسان سخت افزار ارتبط برقرار نمود.

 

.3سر و صدای زیاد کیس به هنگام کار و روشن شدن

سروصداهای کیس اغلب به دلیل اختلال در فن آن به وجود می آید. برای رفع این اختلال فن کامپیوتر را چک کنید؛ اگر سطح فن را گرد پوشانده، آن را با دستمالی تمیز کنید و اگر لق شده است، آن را سفت کنید. اگر با انجام این کارها، سیستم شما همچنان پر سر و صدا کار می کند، برای تعمیر کامپیوتر خود به متخصص و راهنما مراجعه کنید.

 

.4گرم شدن بیش از حد

فقدان تهویه ی مناسب، باز بودن چند برنامه همزمان در کامپیوتر و کار کردن با آن ها و نصب برنامه های سنگین گرافیکی روی سیستم، می تواند از دلایل گرم شدن بیش از حد کامپیوتر های خانگی باشد. سرویس کامپیوتر در دوره های مشخص زمانی در رفع این اختلال به شما کمک می کند.

 

 

 

مهارت های مورد نیاز برای تعمیرکار کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر نیاز به تخصص های خاص خود دارد که تنها از تعمیرکار کامپیوتر که به بخش های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری آن مسلط است، بر می آید. گام اصلی در تعمیر کامپیوتر عیب جویی و علت یابی اختلل به وجود آمده است. متخصصان خدمات کامپیوتر، نخست خواستگاه علت به وجود امده درکامپیوتر را پیدا می کنند و سپس با بررسی و تست عملکرد بخش آسیب دیده، با استفاده از دانش خود در این حوزه، برای تعمیر کامپیوتر اقدام می نمایند.

 

کامپیوتر اجزای مختلفی دارد که در صورت بروز اختلال در هر یک از این بخش ها، مهارت مورد نیاز برای بررسی و تعمیر آن متفاوت خواهد بود. بخش عمده ای از خدمات کامپیوتر در مراکز، مربوط به تعمیر و سرویس بخش های سخت افزاری آن می باشد. توانایی بازکردن اجزاء و اتصال دوباره ی آن ها به یکدیگر به طور صحیح، از مهم ترین مهارت هایی است که متخصص تعمیر کامپیوتر، در صورت بروز اختلالات سخت افزاری، باید داشته باشد. از جمله سایر مهارت های مورد نیاز برای تعمیرکار کامپیوتر عبارت اند از:

 

تسلط برکارکرد هر یک از قطعات سخت افزاری و بخش های نرم افزاری کامپیوتر مانند شناخت کامل قطعات الکرونیکی ساختمان سخت افزاری کامپیوتر و تعمیر ان ها

 

تسلط بر کارکرد کابل های ورودی و خروجی متصل به کامپیوتر و پورت های ورودی ساختمان کامپیوتر

 

تسلط بر ساختار و کارکرد cpu و تعمیر آن

 

تسلط بر ساختمان مادربرد و برد کامپیوتر و توانایی عیب یابی و تعمیر آن ها

 

 

 

نویسنده : الهام یارستانی

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده

جست و جو

تماس با ما

با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما کمک بخواهید.
0919-2584104

ما را دنبال کنید!

منتخب سردبیر