بررسی و رفع مشکلات کامپیوتر شخصی

امروزه یکی از محبوبترین و پرکاربردترین انواع کامپیوترها، کامپیوترهای pc هستند. زیرا هنگام اسمبل شدن انعطاف‌پذیری زیادی در انتخاب نوع قطعات دارند. همانطور که می‌دانید کیس‌ ( کامپیوتر خانگی ) از دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار تشکیل شده‌اند . در ادامه ایرادات رایجی که برای این دو بخش اتفاق می افتد و در دیجی مدار، تعمیر می شود را بخوانید:

بخش نرم‌افزار کیس:

چنانچه با ایراد در یک نرم‌افزار که قبلا بر روی کامپیوتر شما نصب بوده مواجه شدید، دو احتمال وجود دارد. نرم افزار خراب است و یا سیستم عامل مشکل دارد.

بر روی اکثر pcها سیستم عامل ویندوز نصب شده است در نتیجه نرم‌افزارها تحت ویندوز کار می‌کنند. برای مثال اگر فتوشاپ شما قبلاً کار می‌کرده و اکنون دچار مشکل شده ، یا ایراد از photoshop است که باید یکبار remove شده و دوباره نصب گردد و یا باید ویندوز از ابتدا نصب و پس از نصب درایور سخت‌افزارها، اقدام به نصب نرم‌افزارها نمود.

باید به این نکته توجه داشت که نصب ویندوز باعث پاک شدن تمامی اطلاعات موجود بر روی درایو C خواهد شد ( درایوی که سیستم عامل بر روی آن نصب می‌گردد ) و این درایو دسکتاپ را نیز شامل می‌شود. بنابراین باید ابتدا از اطلاعات نسخه‌ی بکاپ تهیه نمود و سپس اقدام به نصب ویندوز کرد.

 

 

 

 

 

 
 
بخش سخت‌افزار کیس:

 

 

اصلی‌ترین بخش‌های یک pc عبارتند از مادربرد، رم‌ها، cpu ، فن‌ها ، پاور ، هارد ، vga و … . بروز ایراد در یکی از قطعات فوق عدم کارکرد مناسب تمامی قطعات را در پی خواهد داشت.

راحت‌ترین و ایمن‌ترین روش بررسی ایراد کیس، تست کیس بوسیله قطعات سالم است. برای مثال ، رم کیس را درآورده و رمی با همان مشخصات که از سلامت آن اطمینان داریم جایگزین می‌کنیم. در واقع روش آزمون و خطا را به کار می‌گیریم.

در بخش تعمیر سخت‌افزار کامپیوتر خدمات شامل تعویض قطعات معیوب ( درصورتیکه قابل تعمیر نباشند ) ، تعمیر قطعات معیوب ، سرویس کلی ( شامل خاک‌گیری کامل، سرویس فن‌ها، تمدید خمیر و پدهای سیلیکون ) می‌باشد. در صورت درخواست ارتقاء سیستم کامپیوتر ، قطعات قابل ارتقاء با هماهنگی و اعلام برآورد هزینه ارتقاء خواهند یافت.

 

 

 

 

روند ارائه خدمات در بخش تعمیر کامپیوتر

  • مراجعه به دیجی مدارو پذیرش دستگاه موردنظر
  • کدگذاری توسط مسئول پذیرش و قرارگیری در نوبت بررسی
  • بررسی و ایرادیابی توسط کارشناس مربوطه و برآورد هزینه
  • تماس با مشتری و اعلام هزینه تعمیر

در صورت تایید مشتری ادامه مراحل به شرح زیر است:

  • تعمیر و رفع ایراد کالا در صورت: 

 

  • موجود بودن قطعه سریع انجام می‌شود.
  • ناموجود بودن قطعه در انتظار قطعه خواهد ماند.

 

  • تماس با مشتری جهت تست و دریافت کالای تعمیر شده

مراحل تست دستگاه:

  • چنانچه دستگاه در دیجی‌ مدار و در حضور مشتری تست و سلامت آن تایید شود، به محض خروج از مجموعه مسئولیتی در قبال دستگاه نخواهد داشت.

 

 

نویسنده : ژاله اسفندیاری

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده

جست و جو

تماس با ما

با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما کمک بخواهید.
0919-2584104

ما را دنبال کنید!

منتخب سردبیر