اینترنت ADSL مخابرات گران میشود؟ (+تعرفه جدید)

بر اساس گزارش‌های ارسالی به نظر می‌آید شرکت مخابرات ایران در روزهای پایانی سال تعرفه اینترنت ADSL خود را تغییر داده و سرویس‌های اینترنتی این شرکت با افزایش قیمت و کاهش حجم روبرو شده‌اند.

 

پیش از این با توجه به اظهارنظرهای مسئولین در مورد قیمت اینترنت و خدمات اپراتورها، گمانه‌زنی افزایش قیمت اینترنت مطرح شده بود ولی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان حضور خود در نمایشگاه تلکام اعلام کرد که موضوع افزایش قیمت اینترنت برای سال جاری فعلاً منتفی است.

 

پس از آن معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که پایین بودن قیمت اینترنت احتمالاً منجر به کاهش کیفیت آن شده و در نتیجه آن کاربران بیشتر متضرر می‌شوند. بنابراین باید برای سال آینده مدل جدید و مناسبی برای قیمت آن در نظر گرفته شود تا بتوان اینترنت را با کیفیت و قیمت مناسب به دست کاربران رسانده و از طرف دیگر اپراتورها هم بتوانند زیرساخت‌های خود را توسعه دهند.

 

tci-2.jpg

 

ثابت ماندن تعرفه‌های مخابراتی با اعتراض بیشتر اپراتورهای ثابت و همراه روبه‌رو شده و همین امر گلایه وزارت ارتباطات را نیز به همراه داشته است به طوری که وزیر ارتباطات از نمایندگان مجلس خواست که جلوی افزایش تعرفه اینترنت را برای سال آینده نگیرند. در این میان برخی اپراتورها درخواست افزایش 100 درصدی قیمت اینترنت را مطرح کرده‌اند.

 

اما ظاهراً شرکت مخابرات در آستانه سال جدید، نرخ سرویس‌های اینترنت ADSL خود را تغییر داده و بسته‌های اینترنتی این شرکت با کاهش حجم و افزایش قیمت روبرو شده‌اند.

 

به عنوان مثال سرویس 16 مگابیت شش ماهه پیش پرداخت با 780 گیگابایت ترافیک بین‌المللی پیش از با قیمتی حدود 425 هزار تومان به فروش می‌رسید. اکنون طرح مشابهی جایگزین این سرویس شده و ترافیک آن با 60 گیگابایت کاهش به 720 گیگابایت رسیده و قیمت آن هم با افزایش 50 هزار تومانی به 475 هزار تومان افزایش یافته است.

 

 

 

نویسنده : محمد مهدی سادات

۵
از ۵
۱۱ مشارکت کننده

جست و جو

تماس با ما

با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما کمک بخواهید.
0919-2584104

ما را دنبال کنید!

منتخب سردبیر