کلید میانبر عجیب و غریب در ویندوز

 

آیا می‌توانید تصور کنید که از پنج دکمه کیبورد به عنوان کلید میانبر در ویندوز استفاده کنید؟

 

احتمالا با خواندن جمله بالا تعجب کرده‌اید. دیگر جای تعجب نیست زیرا در این‌ مطلب چندین میانبر عجیب و غریب ویندوز وجود دارد که باید با هم آن‌ها را از صفر تا صد بررسی کنیم. ویندوز دارای طیف گسترده‌ای از کلید‌های میانبر بسیار مفید است. با این حال آیا می دانستید که برخی از این میانبرها تا ۵ کلید طول دارند و اقدامات بسیار خاصی را انجام می‌دهند تا کار شما را آسان‌تر کنند؟

 

نصب ویندوز لپ تاپ

 

همان‌طور که متوجه شده‌اید، موضوع این مقاله دیجی‌کالا مگ بررسی چندین کلید میانبر در ویندوز است که کمی عجیب و البته طولانی هستند. پس اگر شما هم به دنبال یک چالش جدید در ویندوز هستید، ما را تا انتهای این مقاله جذاب همراهی کنید و در نهایت به سراغ آن‌ها بروید و هر ده مورد را تست کنید.

 

کلید‌های میانبر ویندوز که سایت‌ها را باز می‌کنند

 

ابتدا اجازه دهید تا به یک سری کلید میانبر عجیب و غریب ویندوز که سایت‌های مختلف را باز می‌کنند، نگاهی بیندازیم. ویندوز کلیدهای میانبری دارد که شما را به سایت‌های مختلف می‌برد. همه این میانبرها کلید‌های اولیه یکسانی دارند: Ctrl + Alt + Shift + Win

نگه داشتن این کلیدها به همراه دکمه‌های زیر شما را به سایت‌های مختلف می‌برد. این موارد عبارتند از:

L: صفحه اصلی لینکدین را باز می‌کند.

N: نسخه وب OneNote را باز می‌کند و اگر برنامه OneNote روی سیستم شما نصب شده باشد، برنامه را باز می‌کند!

Y: صفحه اصلی Yammer را باز می‌کند.

هر کلید دیگر: Office.com را باز می‌کند.

برای این که بهتر این مبحث را درک کنیم باید به سراغ یک مثال برویم. به عنوان مثال فشردن دکمه‌های Ctrl + Alt + Shift + Win + L سایت Linkedin را برای شما باز می‌کند.

 

 

در حالی که این موارد یک سری کلید میانبر عجیب و غریب در ویندوز هستند، اما باز هم با تنظیمات سیستم شما همگام هستند. این بدان معناست که با فشردن کلید‌های میانبرهایی که اشاره کردیم، سایت‌ها در مرورگر پیش فرض انتخابی شما باز می‌شوند!

 

کلید‌های میانبر ویندوز که برنامه‌ها را باز می‌کنند

 

کلید‌های میانبر ویندوز که برنامه‌های مختلف را در رایانه شما باز می‌کنند، بسیار طولانی هستند. همه این برنامه‌هایی که در ادامه نام می‌بریم، متعلق به مجموعه مایکروسافت آفیس هستند. بنابراین اگر آن‌ها را نصب نکرده باشید، به جای باز شدن برنامه مورد نظر، به صفحه اصلی سایت آفیس وارد می‌شوید. همه این میانبرها با کلید‌های رو‌به‌رو شروع می‌‎شوند: Ctrl + Alt + Shift + Win.

نگه داشتن کلیدهای بالا با کلید‌های زیر، برنامه‌های مختلف را باز می‌کند. این موارد عبارتند از:

D: یک صفحه File Explorer جدید در OneDrive باز می‌کند.

O: صندوق ورودی OutLook را باز می‌کند.

P: یک اسلاید جدید در پاورپوینت باز می‌کند.

T: در واقع Microsoft Teams را باز می‌کند.

W: یک صفحه Word خالی را باز می‌کند.

X: یک صفحه اکسل خالی را باز می‌کند

باز هم برای درک بهتر این مبحث به سراغ بررسی یک مثال ی‌رویم. به عنوان مثال همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم، فشردن کلید‌های Ctrl + Alt + Shift + Win + W با هم، یک صفحه Word خالی را برای شما باز می‌کند.

 

نصب ویندوز لپ تاپ

 

لازم به ذکر است که این دکمه‌های میانبر در ویندوز، از قبل روی تنظیمات شما قرار گرفته‌اند و نیاز به انجام کار خاصی برای فعال کردن آن‌ها ندارید. در نتیجه می‌توانید به راحتی و بدون اتلاف وقت از آن‌ها استفاده کنید.

جمع‌بندی

 

 

با خواندن مطلب بالا به این نتیجه رسیدیم که برخی از کلیدهای میانبرها در ویندوز بسیار طولانی و حتی خاص هستند. برخی از افراد این میانبرها را مفید می‌دانند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. در عین حال برخی از افراد از این میانبرها استفاده نمی‌کنند و استفاده از آن‌ها را بی‌دلیل و بیهوده می‌دانند. صرف نظر از موارد بالا صفحه کلید شما کارهای زیادی می تواند انجام دهد که ممکن است شما را شگفت‌زده کند. پس حتما باید مقالات مربوط به کلیدهای میانبر را در دیجی‌کالا مگ پیگیری و مطالعه کنید. در نهایت شما مختار هستید که از این کلیدهای میانبر استفاده کنید و یا آن‌ها را بیهوده تلقی کنید. تصمیم با شماست!

شما چه کلیدهای میانبر عجیب و غریب دیگری را در ویندوز می‌شناسید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ به اشتراک بگذارید.

 

 

 

 

منبع: makeuseof

 

  نویسنده : ژاله اسفندیاری

  ۵
  از ۵
  ۱۰ مشارکت کننده

  جست و جو

  تماس با ما

  با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما کمک بخواهید.
  0919-2584104

  ما را دنبال کنید!

  منتخب سردبیر